Konšpirátori šíria, že 17-ročné dievča zo Serede zomrelo kvôli očkovaniu. Rázny krok otca zosnulej

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Tento hoax si však už na Facebooku zdieľali tisíce ľudí.

V Seredi sa stala veľká tragédia, keď koncom júna náhle zomrelo len 17-ročné dievča. Túto smutnú udalosť však už stihli zneužiť dezinformátori a konšpirátori, ktorí po sociálnych sieťach začali šíriť správu, že Jankinu smrť malo zapríčiniť očkovanie proti covidu. Polícia už upozornila, že ide o bezcitný hoax a rázne zakročil aj otec zosnulej.

„Znudení klamári, ktorí hodiny sedia za Facebookom, lebo nemajú čo na robote, zašli až príliš ďaleko. Posledné hodiny masovo zneužívajú náhlu smrť 17-ročného dievčaťa. Hovoria, že bola očkovaná, a teda za jej skon môže očkovanie. Je to lož," napísala polícia na svojej špecializovanej stránke hoaxy a podvody.

Zároveň dodala, že tvorcovia dezinformácií už nevedia, čo všetko by si mali navymýšľať, aby verejnosti vnucovali svoje názory. Neštítia sa podľa nej zneužívať aj úmrtia obyčajných ľudí.

K tejto nepravdivej informácii sa vyjadril aj zronený otec, ktorý potvrdil, že jeho dcéra nebola očkovaná a začal podávať na šíriteľov tejto falošnej správy aj trestné oznámenia.

„Idú trestné oznámenia za šírenie nepravdy a zneužívanie našej neočkovanej dcéry v antikampani proti očkovaniu," napísal v reakcii pod jedným z nepravdivých príspevkov.

BEZCITNÍ KLAMÁRI: ZOMRELO MLADÉ DIEVČA, ŠIALENÍ ĽUDIA ZNEUŽÍVAJÚ JEJ SMRŤ A HOVORIA, ŽE BOLA OČKOVANÁ. VYJADRIL SA...

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody - Polícia SR Utorok 6. júla 2021

BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti