Očná lekárka v Žiline vraj odmietla liečiť pacientov, ktorí sa dali očkovať

Očná lekárka, ktorá sa rozhodla nevyšetriť zaočkovaných.
Zdroj: TV Markíza

Jej odôvodnenie sa nepáči kraju, mala sa zachovať inak.

Očkovaných nebude liečiť. Do redakcie nám zavolala nahnevaná diváčka. Vraj ju odmietla vyšetriť očná lekárka pre to, že je očkovaná. Zisťovali sme, aký má lekárka dôvod.

Podnety na očnú lekárku prijali aj na zdravotnom odbore Žilinského samosprávneho kraja. Lekárka ako dôvod uviedla, že vraj koncom mája sa u nej objavil veľký počet pacientov so zápalom očí. Boli krátko po 1. alebo 2. dávke vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

„Na prednej časti oka, na viečkach, na rohovke. Uveitída je pomerne ťažký zápal, ktorý svedčí o prehnanej aktivite imunitného systému a veľa herpetických ochorení,“ vysvetlila očná lekárka.

Nechcela vraj, aby sa v čakárni stretli očkovaní ľudia s neočkovanými. Najmä deťmi. Tvrdí, že infekčné ochorenie sa vám vždy dá preniesť.

Podľa riaditeľky odboru zdravotníctva ich nemusela odmietnuť, ale dať im iný termín. Prípadne si nechať číslo a zavolať im, keď si upraví manažment objednávania.

„Lekár je preto lekár, že sa má starať o pacientov, nevyberať si, či je alebo nie je očkovaný. Má vedieť správne vyhodnotiť tú situáciu,“ tvrdí Silvia Pekarčíková

Štátny ústav na kontrolu liečiv doposiaľ prijal iba 10 nahlásených podozrení na nežiaduce účinky týkajúcich sa infekcií oka u očkovaných ľudí. Hovorkyňa ústavu Magdaléna Jurkemíková nám povedala, že dané reakcie nepatria medzi očakávané nežiaduce účinky vakcín proti covidu-19 a nie sú ani súčasťou možných nežiaducich účinkov uvedených v dokumentácii k lieku.

​Tému spracovala Zuzana Gadušová.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

ŽILINA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme ŠÚKL

Dôležité udalosti