ÚS pozastavil účinnosť vyhlášky k hraniciam: Čo urobí vláda, nie je jasné. V hre je návrat pravidiel z júna

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Obnovujú v nej júnový cestovateľský semafór.

Ústavní sudcovia pozastavili účinnosť vyhlášky k hraniciam! Dnes podvečer to vydali oficiálne. V tejto chvíli sa však ešte nič nemení. Rozhodnutie musí vyjsť v zbierke zákonov.

Ako sa so situáciou vysporiada vláda, nie je ešte jasné. Do hry sa majú vrátiť pravidlá z júna.

Viac sa dozviete z reportáže Martiny Torokovej.

Úrad verejného zdravotníctva rešpektuje rozhodnutie ÚS

Úrad verejného zdravotníctva SR rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR, ktorý pozastavil účinnosť vyhlášky úradu z 9. júla. O ďalšom postupe sa rokuje, verejnosť bude o nastavení podmienok na hraniciach informovaná. Do zverejnenia rozhodnutia ÚS v zbierke zákonov platí podľa úradu režim na hraniciach podľa ostatnej vyhlášky.

„V súčasnosti sa rokuje o ďalšom postupe. Rozumieme naliehavosti situácie a o výsledku a následnom nastavení podmienok na hraniciach bude verejnosť okamžite informovaná,“ skonštatovala v stanovisku hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Hovorkyňa zdôraznila, že zatiaľ stále platí režim na hraniciach podľa ostatnej vyhlášky ÚVZ, a to do momentu zverejnenia rozhodnutia ÚS v zbierke zákonov. „Prosíme občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny kontrolných zložiek. Osoby, ktoré majú stanovený termín na PCR testovanie, by ho mali využiť,“ doplnila.

BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ústavný súd

Dôležité udalosti