Ortopéd z Topoľčian oznámil, že počas tretej vlny vyšetrí len očkovaných. Takto to vysvetlil

Oznam ortopéda pre pacientov.
Zdroj: TV Markíza

Oznam visel u neho v čakárni niekoľko dní.

Po očnej lekárke v Žilinskom kraji, ktorá v ambulancii odmietla liečiť zaočkovaných, tu máme opačný prípad. Topoľčiansky ortopéd pacientov teraz v lete upozornil, že bez vakcíny ich na jeseň pravdepodobne neošetrí.

Oznam visel u neho v čakárni niekoľko dní. Upozornili nás naň diváci. Bolo na ňom napísané, že v prípade tretej vlny bude pravdepodobne vyšetrovať iba zaočkovaných pacientov. Neočkovaných len v prípade, ak im pôjde o život.

Na oznam na nástenke sa bola reportérka Monika Koleková opýtať aj spomínaného ortopéda. Ten sa na kameru nechcel vyjadriť. V ambulancii nám mimo záznam vysvetlil, že takto chcel motivovať najmä starších pacientov, aby sa zaočkovali. Odôvodnil to tým, že chodia od lekára k lekárovi a v čakárni sa podľa neho vystavujú riziku.

Oznam s upozornením visel v čakárni u ortopéda podľa jeho slov len tri dni. Štvrtok tam už nebol. „Predpokladám, že takýchto upozornení alebo oznámení lekárov bude viac. Lekára vyzveme, aby nám dal vysvetlenie,“ reagoval nitriansky krajský lekár Ľubomír Ševčík.

Na župe na to majú už teraz jasný názor. Lekár musí vyšetriť každého pacienta - očkovaného, neočkovaného, po prekonaní COVID-u i takého, ktorý ochorenie neprekonal.

Ortopéd nás vo štvrtok (15. 7.) ubezpečil, že rozdiely medzi pacientmi robiť neplánuje. Aj doposiaľ vraj vyšetril zaočkovaných i nezaočkovaných.

Reportáž spracovala Monika Koleková.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

TOPOĽČANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vyšetrenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.