Zo študijného pobytu sa stala nočná mora. Slovenské deti uviazli v zlých podmienkach na Malte

Zo študijného pobytu sa stala nočná mora
Zdroj: TV Markíza

Jednému z dievčat diagnostikovali salmonelózu a testy odhalili aj koronavírus.

Ak plánujete poslať svoje deti do zahraničia, vopred si overte podmienky v čase pandémie. Mama zaplatila svojim dvom dcéram študijný pobyt na Malte. Tesne pred odchodom domov jednej zo zahraničných absolventiek potvrdili koronavírus a začali sa problémy.

Deti odišli na Maltu na mesačný študijný pobyt kvôli angličtine. Prvé tri týždne boli vraj výborné a pochvaľovali si. „Problém nastal asi pred týždňom, keď jedno dievčatko malo odletieť, urobilo si test a vyšla pozitívna. Toto dievčatko bolo v objekte s mojimi deťmi, tak moje deti zavreli do karantény na14 dní,“ približuje Barbara Cvengrošová, mama detí.

Bez toho, aby im vraj robili testy, ktoré by pozitivitu potvrdili aj u nich. V kampuse si môžu otvoriť len okno, údajne im izby nikto nedezinfikoval a problém bol aj so zdravotnou starostlivosťou.

„Doktora volali, ten tam nechcel prísť, až po troch dňoch, čo deti boli v horúčkach, tak tam prišla sanitka. Mojich deti sa nikto nepýtal, či majú problémy, horúčky, príznaky,“ pokračuje v rozprávaní Cvengrošová.

Ide pritom o neplnoleté 14 a 17 ročné dievčatá. Postupne sa u nich začali prejavovať príznaky ochorenia. Situácia sa ešte viac skomplikovala po tom, ako sa staršia dcéra sťažovala na kŕče, previezli ju do nemocnice a zistili jej salmonolézu. Pri testoch následne potvrdili aj koronavírus.

Čo nasledovalo sa dozviete z reportáže Andrey Mačoškovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Malta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.