VIDEO: Ako na Silvestra bez pandémie: Mladí vzali po uvoľnení opatrení nočné kluby útokom

Mladí Briti oslavovali uvoľnenie opatrení v Anglicku
Mladí Briti oslavovali uvoľnenie opatrení v Anglicku Zdroj: TASR/AP

Epidemiológovia vládu varujú a hovoria aj o opätovnom lockdowne.

Prvá noc slobody vo Veľkej Británii vyzerala ako pri koncoročných bujarých oslavách v rokoch bez pandémie. Z nedele na pondelok (18.7.-19.7.) prestali v Anglicku platiť takmer všetky protipandemické opatrenia. Mladí to využili a odpočítavali posledné sekundy ako na Silvestra. Nočné kluby a bary potom vzali útokom, píše Daily Mail.

Napriek tomu, že v Anglicku každý týždeň pribúda stále viac nových nakazených koronavírusom, vláda sa rozhodla nedbať na odporúčania odborníkov, ktorí dokonca spomínajú aj opätovný lockdown. Nosenie rúšok oddnes nie je povinné a obmedzenie počtu ľudí, ktorí sa môžu navzájom stretnúť sa tiež ruší.


Niektoré opatrenia sa zmiernili aj v Škótsku, ale tam sú o niečo opatrnejší. Viac o uvoľňovaní si prečítajte v článku: V Anglicku prestali platiť takmer všetky zvyšné protipandemické opatrenia.

Niektoré nočné podniky v Londýne otvorili po mnohých mesiacoch. Tanečné parkety aj bary boli plné. „Napriek všetkému vás prosíme, buďte jeden k druhému ohľaduplní, zvážte rúška a pamätajte na to, že veci budú trocha inak. Hlavne v bezpečí. Tešíme sa," napísal jeden z tanečných podnikov v Manchesteri.

Niektorí Briti cestovali niekoľko hodín, aby túto noc oslávili v rušnom Londýne. „Päťhodinová cesta z Edinburghu do Londýna mi stála za návrat na parket medzi ľudí," uviedol jeden zo zabávajúcich sa. „Som nadšený, že dnes po polnoci sa opijeme a vyrazíme na parket," pridal sa ďalší.

Na sociálnych sieťach momentálne koluje množstvo videí a fotografií z bujarých osláv Angličanov. Niektorí nad tým krútia hlavou, iní zase závidia. Faktom ale je, že britský premiér Boris Johnson vyhlásil, že s koronavírusom sa budeme musieť naučiť žiť.

LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Anglicko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.