Očkovanie v ambulanciách sa rozbieha pomaly. Doposiaľ sa prihlásilo len vyše 500 lekárov

Očkovanie v ambulanciách sa rozbieha pomaly.
Zdroj: TV Markíza

Problém vidia v administratívnych problémoch aj zlom načasovaní.

Očkovanie v ambulanciách sa rozbieha pomaly. Z takmer tritisíc všeobecných lekárov a pediatrov sa zatiaľ prihlásilo len vyše 500. Lekári hovoria o počiatočných administratívnych problémoch aj o zlom načasovaní. Lepšie by to vraj bolo na jeseň.

Očkovanie v ambulanciách všeobecných lekárov a pediatrov sa začalo 1. júla. Prihlásilo sa dovtedy asi 300 ambulancií, čo je 10 percent z celkového počtu. Za tri týždne narástol ich počet asi o ďalších 250. Podľa lekárov je to pomalý rozbeh.

„Chceme však ubezpečiť, že reálne očkujúcich lekárov v ambulancii bude stále čoraz viac. Záujem ich prejavilo vyše 500. Ministerstvo zdravotníctva spracúva zmluvy, posiela ich lekárom a tí po splnení podmienok očkujú,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Vakcíny v súčasnosti reálne podáva 67 ambulancií.

Práve zmluvy sa začiatkom mesiaca ukázali ako problém, ministerstvo ich na poslednú chvíľu muselo prerábať.

Asociácia súkromných lekárov očakáva, že očkovanie v ambulanciách sa reálne rozbehne začiatkom septembra, keď sa ľudia vrátia z dovoleniek a v systéme bude viac lekárov. Situáciu prirovnávajú k chrípkovému očkovaniu.

K lekárom, ktorí aktuálne očkujú, sa na budúci týždeň pridá ďalších 52 doktorov. Viac sa o očkovaní v ambulanciách dozviete z reportáže Zuzany Javorovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ambulancia

Dôležité udalosti