Britský experiment by mal na Slovensku zlú dohru. Premorenie by sme dosiahli na úkor úmrtí

Britský experiment by mal na Slovensku zlú dohru.
Zdroj: TV Markíza

Získali by sme podobnú cestu ako v Rusku.

Veľká Británia pandémiu koronavírusu pravdepodobne už zvládla a nemusí sa veľmi obzerať na rastúci počet prípadov. Slovensko si niečo podobné vraj nemôže dovoliť. Nie sme totiž pred ochorením dostatočne chránení.

V Anglicku otvárajú bary a diskotéky. Až 89 percent populácie má totiž protilátky proti COVID-u, starší ľudia sú zaočkovaní, takže vírus sa šíri už iba medzi tými, ktorým veľmi neškodí. Po prudkom náraste prípadov sa očakáva aj prudký pokles, možno definitívny.

Vidieť je to aj na číslach. Napriek tomu, že počet infikovaných stúpa, počet úmrtí takmer nerastie. Britský experiment otvárania a uvoľňovania opatrení má mnoho zástancov, no zároveň aj oponentov.

Blízko k premoreniu, tak ako je to v Spojenom kráľovstve, zrejme majú aj v Ruskej federácii. Tam však nemajú dostatok zaočkovaných, a preto tam aj zomiera veľa ľudí.

Práve preto sa nemôžeme vydať britskou cestou, pretože by sme sa dostali na tú ruskú. Naše zdravotníctvo by opäť kolabovalo a mŕtvych by mohlo byť ešte viac ako v zime pri druhej vlne.

Ako to teda vidia odborníci a kedy predpokladajú návrat do „normálneho života“, to sa dozviete z reportáže Dávida Vida.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti