Obľúbená chorvátska pláž sa stala miestom šírenia covidu. Nakazilo sa tam najmenej sto Rakúšanov

Ostrov Pag.
Zdroj: Shutterstock.com/xbrchx

Odporučili im, aby sa v najbližších dňoch vyhli spoločenským akciám.

Najmenej 102 Rakúšanov pozitívne testovali na nový koronavírus po návrate z chorvátskeho ostrova Pag, pričom počet zrejme ešte bude rásť. Najviac (38) ich odhalili v Dolnom Rakúsku. Píše RAI News.

Párty ostrov patrí medzi často vyhľadávané miesta najmä pre letné festivaly. Akcie Austria goes Zrće, ktorý sa na pláži tohto ostrova konal od 17. do 24. júla, sa podľa odhadov zúčastnilo asi 19-tisíc ľudí z Rakúska.

Rakúske úrady vyzvali účastníkov akcie, aby v prípade akýchkoľvek príznakov ihneď kontaktovali linku zdravotného poradenstva.

Na PCR test preventívne majú ísť aj tí, ktorí momentálne nemajú „žiadne vnímateľné príznaky", uviedol člen koronavírusového krízového štábu vo Viedni Andreas Huber. Odporučil tiež, aby sa účastníci festivalu v najbližších dňoch vyvarovali ďalších spoločenských akcií.

Štvormiliónové Chorvátsko za uplynulý deň zaznamenalo 198 nových prípadov covidu. Podľa Chorvátskeho turistického združenia (HUT), ktorý odkazuje na údaje americkej Univerzity Johna Hopkinsa, je v Chorvátsku najlepšia epidemická situácia z krajín stredomorského regiónu.

PAG/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pláž

Dôležité udalosti