Dva dni voľna navyše. Takto sa česká vláda rozhodla motivovať štátnych zamestnancov

Voľné dni si musia vyčerpať do konca roka.

Českí štátni zamestnanci, ktorí sa tento rok nechali zaočkovať proti covidu, budú mať nárok na dva dni voľna navyše. Nápad v priebehu týždňa prezentoval český premiér Andrej Babiš (ANO) a v piatok ho schválil kabinet, informujú Novinky.cz.

Podľa Babiša majú nárok vyčerpať voľné dni do konca roka. S odbormi kvôli tomu podpísal dodatok ku kolektívnej zmluve. Babiš tvrdí, že aj veľké súkromné ​​firmy zamestnancov motivujú, aby sa nechali zaočkovať. K podobnému zvýhodnenie očkovaných zamestnancov vyzval premiér i kraje a všetky súkromné ​​spoločnosti.

„Nenašiel som iný spôsob motivácie," konštatoval Babiš, ktorý tvrdí, že ide o spravodlivý krok. „Toto berieme ako motiváciu, aby sa očkovali aj ďalší," dodal.

Babiš odmietol, že by opatrenie, ktoré poskytnú dva dni plateného voľna bezmála pol miliónu štátnych zamestnancov, malo vplyv na štátny rozpočet.

Odhad hlavného ekonóma Trinity Bank Lukáša Kovanda, že opatrenia pripravia ekonomiku o 21 miliárd českých korún označil za nezmysel. „Nie je žiadny vplyv na štátny rozpočet," tvrdí Babiš.

PRAHA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Motivácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.