Mesiace žiadala o zmenu priezviska na covid pase, no márne. Problém vyriešilo naše upozornenie

Mesiace žiadala o zmenu priezviska na covid pase, no márne.
Zdroj: TV Markíza

NCZI eviduje množstvo podnetov, ich konkrétny počet však nikde neeviduje.

Po sobáši sa jej zmenilo priezvisko, no covid pas má vydaný na staré meno. Hoci to riešila mesiac a pol, zmeny zápisu sa do jej cesty do zahraničia nedočkala. Zrejme nie je jediná, no NCZI štatistiky o konkrétnych problémov ľudí nevedia.

Lucia sa vydala pred troma mesiacmi. S novým priezviskom potrebovala vycestovať do zahraničia až v týchto dňoch. Hoci kontaktovala NCZI s požiadavkou na zmenu priezviska v covid pase ešte v júli, do termínu jej cesty to prepísať nestihli. „Ja som čakala v podstate až do odletu či sa to zmení, nestalo sa nič. A keby nemám starý pas, mala by som problém na letisku,“ vysvetľuje situáciu Lucia Popluhárová.

Zmenili jej to až v pondelok po našom upozornení. Prečo to trvalo tak dlho a v čom bol problém, sme sa nedozvedeli. „Každý problém je individuálny. Každého riešenie je rôzne a aj rôzne dlho trvá. Je to otázka minút až dní, niekedy musíme kontaktovať vakcinačné centrum,“ povedal Pavol Capek riaditeľ NCZI.

Dovolať sa na linku NCZI s akýmkoľvek problémom s covid pasom je pretrvávajúci problém. NCZI preto posilnilo call centrum a zaviedli kontaktný formulár, no v Luciinom prípade nereagovali ani naň.

Aká je úspešnosť vyriešenia podobných problémov nie je známe, keďže NCZI si o tom nevedie záznamy.

Viac sa dozviete z reportáže Miroslavy Ondrejčíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Podnet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.