Ľudia v Prahe demonštrovali proti koronavírusovým opatreniam v školách

Žiaci museli podstúpiť test na koronavírus s výnimkou tých, ktorí sú očkovaní alebo covid prekonali v posledných 180 dňoch.

Približne tristo ľudí demonštrovalo v nedeľu na Staromestskom námestí v českej metropole Praha proti epidemiologickým opatreniam v školách. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Protest organizovaný zoskupením Právo žiť, ktoré založilo hnutie Trikolóra, Slobodní a Súkromníci, prebehol pokojne. Nad davom bolo vidieť najmä české vlajky a na pódiu vystúpilo niekoľko rečníkov, priblížili Novinky.

Zhromaždenia sa zúčastnil aj hudobník Daniel Landa, ktorý už v minulosti verejne kritizoval vládne opatrenia v súvislosti s koronavírusovou pandémiou. V rámci opatrení, ktoré platia od 1. septembra, museli žiaci podstúpiť test na koronavírus s výnimkou tých, ktorí sú očkovaní alebo covid prekonali v posledných 180 dňoch.

Podľa výsledkov testov sa určí, či bude nasledovať ďalšie testovanie alebo nové opatrenia. Predpokladá sa, že ak miera pozitivity presiahne 25 zo 100.000 vykonaných testov, bude v príslušnom regióne testovanie žiakov pokračovať aj po 9. septembri.

Do nedele nahlásilo ministerstvu zdravotníctva výsledky z prvého testovania žiakov zatiaľ 86 percent škôl, ktoré odhalili dokopy 111 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Demonštrácia

Dôležité udalosti