Ledva začali a už sú zase doma. Dôvodom je pozitivita jednej z učiteliek a slabá zaočkovanosť

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

V škole platia prísne opatrenia.

Ešte ani poriadne nezačali a už sa učia z domu. Väčšina žiakov jednej zo škôl vo Svidníku v škole ešte ani len nebola. Dôvodom je pozitivita jednej z učiteliek a nízka zaočkovanosť jej kolegov a kolegýň.

V škole platia prísne opatrenia. V karanténe okrem väčšiny pedagógov skončila aj riaditeľka.

Popri prvákoch do školských lavíc zasadli len druháci a tretiaci. Ostatných nemal kto učiť. Dôvody dištančného vzdelávania žiakov šiestich ročníkov sú teda jasné. Učitelia sú v karanténe, keďže boli v kontakte s pozitívnou kolegyňou.

Pravidlá školského COVID automatu hovoria jasne. Do karantény musia po kontakte s pozitívnou osobu ísť všetci, ktorí nie sú zaočkovaní.

Hoci sa aktuálne otvorene diskutuje o zmenách týchto pravidiel, nateraz platia. Vo Svidníku sa však potvrdilo, že nízka zaočkovanosť negatívne vplýva na fungovanie škôl.

Rodičom navyše pridáva dva týždne školských povinností v domácom prostredí. Mesto ako zriaďovateľ do toho príliš vstupovať nechce.

Faktom však je, že kým v jednej škole sú zaočkované až dve tretiny učiteľov, v tejto konkrétnej zaočkovanosť dosahuje len päť percent.

Viac v reportáži Pavla Siváka.


SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.