Nové rozdelenie okresov zasiahne aj návštevu pápeža. Zisťovali sme, ako to pocítia návštevníci

Stavanie pódia na návštevu pápeža.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Horšiu epidemiologickú situáciu sledujú aj hygienici na západe.

Nové rozdelenie okresov v rámci COVID automatu zasiahne aj návštevu pápeža na Slovensku. V Košiciach a Šaštíne sa situácia zhorší. Zisťovali sme, ako to pocítia návštevníci.

Košice prechádzajú od pondelka (13. 9.) z oranžovej do červenej fázy. Organizátori rozdelia návštevníkov na Luníku IX aj na štadióne Lokomotíva do sektorov na očkovaných a tých v režime OTP.

Práve tento sektor bude podliehať obmedzeniu kapacity. Červený okres spôsobuje, že sa ide do 25-percentnej kapacity. Znamená to teda sedenie v každom druhom rade a na každom druhom sedadle.

Na sedenie je to 630 miest. Ak sa naplnia, vyhradené budú ďalšie tri záložné sektory na trávnatej ploche štadióna a mimo neho.

Očkovaní a osoby v režime OTP budú od seba oddelení zábranami a koridormi širokými šesť metrov.

Pre tieto sektory budú vytvorené samostatné vstupy a výstupy a aj hygienické zázemie pre účastníkov.

Sektory majú navrhnutú vybavenosť tak, že účastníci sa vôbec nebudú stretávať. Na Luníku IX je pre návštevníkov v režime OTP vyhradených 800 miest.

Západ Slovenska

Horšiu epidemiologickú situáciu sledujú aj hygienici na západe. Okres Skalica bude od pondelka (13. 9.) červený a okres Senica oranžový. Zmeny sa dotknú aj veľkého hromadného podujatia, ktoré bude budúcu stredu na poli za šaštínskou bazilikou.

Tie sektory, ktoré budú pre OTP, budú presne podľa farby, ktorá platí v príslušnom okrese podľa COVID automatu.

V praxi to znamená, že aj tam musia OTP zónu preusporiadať. Doposiaľ sa v nej rátalo s päťtisíc veriacimi. Po novom to bude len tisíc ľudí.

Taktiež pribudla povinnosť nosenia rúška, a to aj v exteriéri. V rámci covidových opatrení bude možné si v areáli aj vydezinfikovať ruky. Dezinfekcia bude pri vstupných bránach a pri toaletách.

Viac v reportáži Sone Cipínovej a Veroniky Krempaskej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Soňa Cipínová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.