Lekári v šoku: Odporcovia vakcín by radšej zomreli, ako by prijali transfúziu od očkovaného

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

V nemocniciach s COVID-om ležia v 90 percentách nezaočkovaní.

Radšej umrieť než prijať transfúziu od očkovaného. Aj takéto extrémne požiadavky majú niektorí ľudia.

Napriek opäť sa zhoršujúcej epidemiologickej situácii si lekári musia vypočuť aj hraničné želania, pri ktorých by sa ľudia azda nevedomky ohrozili na živote.

Marián zo Svidníka sa netají tým, že je proti očkovaniu. „Nedal som sa zaočkovať, pretože je to je debilina na entú,“ hovorí. Ako dodal, ani v ohrození by neprijal krvnú transfúziu od zaočkovaného. Bojí sa, že by bol nakazený.

S podobným prípadom sa streli aj v martinskej nemocnici, kde pred ortopedickým zákrokom pacientka bojkotovala transfúziu od človeka po očkovaní. Bála sa, že transfúzia je kontaminovaná.

Situácia sa opäť zhoršuje a v nemocniciach s COVID-om ležia v 90 percentách nezaočkovaní. Odmietnutie transfúzie je v takejto situácii ťažko pochopiteľné.

Nedostatok krvi je zároveň ďalším zo syndrómov pandémie. Na Kysuciach darcovstvo podporia sobotňajším (11. 9.) hudobným podujatím. Zdá sa, že posledným pred sprísnením opatrení.

V krvných transfúziách pacienti nedostávajú takú krv, ako vám odoberú. Podávajú sa výlučne jej zložky a všetky sú bezpečné. Aj toto je prípad, keď šírenie hoaxov môže vážne ohroziť život.

Viac v reportáži Pavla Siváka a Mariana Lechana.


MARTIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Transfúzia krvi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.