Chceli sa zaočkovať, no vakcínu nedostali. Aj toto sa vám môže stať, keď prídete do vakcinačného centra

Ilustračná foto.
Zdroj: TASR/AP Photo/Alberto Pezzali

Ministerstvo radí, ako predísť problémom.

Do redakcie nám napísalo mail viacero divákov z Oravy, Bratislavy aj Žiliny. Keď sa odhodlali ísť dať zaočkovať, poslali ich preč a majú prísť druhý raz. Niektorí sa aj sami otočili, keď zistili že, musia počkať na ďalších štyroch záujemcov o vakcínu.

Mail nám napísala aj pani Martina, ktorá dlhšie prehovárala na očkovanie kolegyňu. „Keď tam prišla s časovým predstihom, v nemocnici ju upozornili, že ak neprídu piati ľudia na očkovanie, pre ňu nebudú otvárať očkovaciu látku. Stretla sa tam aj s pánom, ktorý tiež prišiel bez registrácie a otočili ho. Vysvetlili jej, že ak chce byť zaočkovaná bez registrácie, ideálne je prísť hneď ráno a čakať, či sa nazbierajú piati. Ak nie, máte smolu".

Zdroj: TASR

Podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Žilinskej župy Silvie Pekarčíkovej je najčastejším dôvodom to, že ľudia prídu ku koncu otváracích hodín vakcinačného centra. „Snaha je, aby nedochádzalo umelo k likvidácií vakcín. Ministerstvo dalo jasné pokyny, minimálne pre nás ako VÚC, aby sme minimalizovali likvidáciu vakcín," konštatovala.

Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová odporúča vakcinačným centrám, aby si prevzali kontakt na občana a následne ho kontaktovali, keď bude možné aplikovanie vakcíny.

Keďže sa aktuálne situácia opäť zhoršuje, stúpa aj počet záujemcov o očkovanie. Ministerstvo teda odporúča záujemcom o očkovanie, aby prišli čím skôr po otvorení vakcinačných centier alebo sa objednali u všeobecných lekárov. Pri objednávacom systéme je len málo pravdepodobné, že by sa vakcína neotvorila.

Tému spracovala Zuzana Gadušová.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

ŽILINA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti