Manželia zomreli na covid iba minútu po sebe. Celý čas sa držali za ruky

Manželia zomreli na covid iba minútu po sebe
Manželia zomreli na covid iba minútu po sebe Zdroj: FOX 17 WXMI/YouTube.com/Tvnoviny

Obaja dlhodobo trpeli aj inými zdravotnými problémami.

Dojímavý príbeh manželov z amerického Michiganu zverejnila televízia Fox17. Podľahli ochoreniu COVID-19 len jednu minútu po sebe.

Nakazili sa aj napriek bezpečnostným opatreniam, ktoré dodržovali a boli aj zaočkovaní. Bohužiaľ, obaja dlhodobo trpeli aj inými zdravotnými problémami, a tak sa prvotné príznaky chrípky zhoršili natoľko, že museli ísť do nemocnice. Aj keď s chorobou bojovali bok po boku, nedokázali ju poraziť. Až do úplného konca sa držali za ruky.

Cal (†59) a Linda (†66) Dunhamovci skončili na pľúcnej ventilácii. Ich dcéra Sarah prezradila, že lekári už nedokázali pre jej rodičov viac urobiť. Napokon ich odpojili od prístrojov a umiestnili do izby, kde mohli byť sami s rodinou. Cal zomrel o 11.07 a jeho milujúca manželka za ním odišla o 11.08 h. Prsty mali prepletené aj pri poslednom výdychu.

„Mama vždy vtipkovala, že otec zomrie ako prvý a že ona pôjde hneď za ním. A naozaj sa tak stalo, bola hneď za ním," uviedla dcéra Sarah.

Cal a Linda boli veľkí optimisti a veľmi sa ľúbili. „Boli to ľudia, na ktorých keď ste sa pozreli, pomysleli ste si, že aj vy chcete byť tak šťastný v takom veku," dodala Sarah.


USA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.