Popierač koronavírusu „zachránil“ kamaráta z covidového oddelenia. Ten o týždeň neskôr zomrel

Joe McCarron.
Zdroj: YouTube/Vaxx Man

Úmrtie dôchodcu vyšetruje Garda Síochána (írska polícia).

Írsky dôchodca, ktorý bol hospitalizovaný s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19, zomrel iba 10 dní potom, čo ho kamarát presvedčil, aby opustil nemocnicu.

Video z nemocnice Letterkenny University Hospital, nakrútené 14. septembra, ukazuje, ako sa Antonio Mureddu snaží prehovoriť svojho priateľa Joea McCarrona (†67), aby neveril lekárom a radšej podstúpil domácu liečbu, informuje portál Irish Times.

Lekári mužovi oponujú a varujú ho, že to nie je dobrý nápad, no Mureddu, ako popierač koronavírusu a odporca vakcinácie ešte pritvrdí. „Keď tu zostaneš, doktori ťa zabijú," hovorí na videu antivaxer Mureddu. „Ideme domov, budeš v bezpečí. Poď, drž sa za mnou, nikto sa ťa ani nedotkne," pokračuje Mureddu.

https://www.youtube.com/watch?v=EbGiGIYzZi4


„Máte právo sa slobodne rozhodnúť, ale nemyslím si, že to, čo vám radí, je správne. Ledva ste schopný dýchať. Chceme, aby ste tu zostal. Chceme vám pomôcť," oponuje mu lekár. „Títo ľudia nehovoria pravdu. Bude lepšie, ak zomrieš doma ako tu...zomrieš s nami," trvá na svojom Mureddu, majiteľ reštaurácie a člen občianskeho združenia Common Law Information Centre, ktoré vyhlasuje, že legislatíva platí iba pre toho, kto s ňou súhlasí.

McCarron ho bohužiaľ poslúchol, a to sa mu zrejme stalo osudným. Po dvoch dňoch v domácej liečbe sa jeho stav rapídne zhoršil a opäť ho museli hospitalizovať. McCarron o týždeň neskôr zomrel.

Vdova po McCarronovi Una, s ktorou bol ženatý 38 rokov, Mureddov čin odsúdila v oficiálnom stanovisku. „Vôbec Joeovi nepomohli s liečbou. Chceli by sme vyzvať každého, kto sa ocitne v podobnej situácii, aby sa držal pokynov lekárov. Una by sa chcela poďakovať lekárom a personálu nemocnice a zároveň sa ospravedlniť za činy takzvaných priateľov jej zosnulého manžela," odkázala vdova v stanovisku.

Úmrtie dôchodcu vyšetruje Garda Síochána (írska polícia), podľa ktorej podobných incidentov v nemocnici zaznamenali viacero.

LETTERKENNY/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.