Lengvarský uvažuje nad tým, že štát by každého zaočkovaného odmenil. Hovorí sa o 100 eurách

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
Zdroj: TASR

Koľko by mal byť jednorázový príspevok nechcel komentovať.

V počte zaočkovaných je Slovensko na chvoste Európskej únie a vyzerá to tak, že zvýšeniu záujmu nepomohla veľmi ani očkovacia lotéria a ani kampaň rezortu zdravotníctva. Denne sa dáva očkovať okolo dvetisíc ľudí.


Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v diskusii Denníka N v Komárne pripustil možnosť, že štát by mohol odmeniť ľudí za to, že sa dali očkovať proti ochoreniu COVID-19.

„Už je podľa mňa iba jedna možnosť – priame finančné platby. Keď sa budú musieť zatvárať fabriky preto, lebo ľudia budú v karanténe alebo budú chorí. Potom si už treba dať na misky váh finančné plusy a mínusy a zaoberať sa aj touto myšlienkou,“ povedal v diskusii.

Koľko by mal štát zaplatiť ľuďom, však konkretizovať nechcel. Podľa jeho slov by pre niekoho bolo dobrých 20 eur, pre niekoho až 500 eur. Na otázku moderátorky, či by sa mohlo hovoriť o odmene 100 eur, minister nereagoval.

S platením za očkovanie majú skúsenosti v Srbsku či v Spojených štátoch amerických. Podľa Lengvarského to však bola iba chvíľková záležitosť.

Čo si o platení ľuďom za to, že sa dali, resp. dajú zaočkovať, myslia koaliční i opoziční poslani, ako aj rezort financií, sa dozviete v reportáži Viktora Serebryakova v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/TV Markíza, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odmena

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.