V žilinskej nemocnici sa prudko zhoršuje covid situácia, vedenie zvolalo krízový štáb

Takýto tréning ste ešte nevideli!
Zdroj: TASR

Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline zvolali v pondelok krízový štáb v súvislosti s kritickým zhoršením situácie a vývojom zdravotného stavu pacientov s ochorením COVID-19.

Aktuálne je v covidovom pavilóne hospitalizovaných 38 ľudí, pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu vyžaduje deväť ľudí, z nich osem je v kritickom stave. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Doplnila, že počas minulého týždňa začal výraznejšie stúpať počet prijatých pacientov s ochorením COVID-19.

„Od piatka sme prijali 17 nových pacientov. Tri štvrtiny z celkového počtu hospitalizovaných pacientov sú nezaočkované. Zaočkovaní pacienti, ktorí vyžadujú hospitalizáciu, sú vo všetkých prípadoch ťažko chorí s inými pridruženými ochoreniami. Prevažne onkologickí pacienti alebo s vážnymi kardiologickými ťažkosťami,“ uviedla hovorkyňa nemocnice.

„Najmladší hospitalizovaný pacient má 21 rokov, je nezaočkovaný, bez pridružených diagnóz. Ochoreniu v našej nemocnici podľahlo od začiatku septembra, žiaľ, už sedem ľudí,“ dodala Záteková.

V Žilinskom kraji je podľa nej najviac pacientov hospitalizovaných v žilinskej nemocnici a v nemocnici v Čadci.

„Pričom obe nemocnice nemajú infekčné ani pľúcne oddelenie. Máme preto veľký problém s personálnym pokrytím covidového oddelenia. V tejto chvíli sme už nútení obmedzovať tímy zdravotníkov na tzv. ´bielych´ oddeleniach, keďže nemáme inú možnosť, ako pokryť služby a poskytnúť starostlivosť o ťažko chorých pacientov s ochorením COVID-19,“ uzavrela hovorkyňa nemocnice.

ŽILINA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti