V niektorých okresoch sa vraj rozmáha tzv. reštauračná turistika

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Zaočkovaným v čiernych okresoch sa nepáči, že nemajú výhodu na obedovanie v reštaurácii.

Od pondelka (25. 10.) sa už v desiatich okresoch v reštaurácii nenajedia ani očkovaní. Pravidlá COVID automatu podľa nich nemajú logiku a nesedia s tým, čo štát hlási vo vzťahu k očkovaniu. Niekde sa vraj rozmáha takzvaná reštauračná turistika, inde si zas stravu radšej nosia do práce z domu.

Jedným z nich je aj správa letiska vo Svidníku Emil Sluk, ktorý si v dózičkách doniesol o obed do práce. „Vláda nám dala akurát jednu výhodu, zaočkovaní môžeme chodiť bez problémov do práce, aby sme držali ekonomiku pri živote, ale najesť sa už nemáme nárok,“ posťažoval si.

K reštauračnému okienku si svoj obed pravidelne prichádzajú vyzdvihnúť aj šoféri autobusov. Tiež sú zaočkovaní, no jesť tam nemôžu. Majiteľka reštaurácie vo Svidníku si myslí, že očkovaní ľudia by mali mať výhody.

Aj ľudia na Kysuciach, ktoré sú momentálne v čiernej farbe. Dúfali, že sa pravidlá COVID automatu zmenia a plne zaočkovaní si budú môcť užívať sľubovanú slobodu. Opak je pravdou.

Podľa prevádzkara fitnescentra Mateja Kamenára sa v tom celom vytráca zmysel, pretože zacvičiť si alebo sa najesť chodia ľudia do susedných nečiernych okresov. „Prejdete desať kilometrov autom a môžete všetko,“ tvrdí.

Primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda nám tiež potvrdil, že táto gastroturistika je po celom Slovensku a tým pádom sa ľahšie roznáša potenciálny vírus.

„Nechceme zavádzať žiadne lockdowny, žiadne obmedzenia pohybu. Apelujeme skôr na to, aby boli ľudia zodpovední,“ dodal minister Lengvarský.

Tému spracovali Pavol Sivák a Zuzana Lechanová.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

SVIDNÍK, KYSUCE/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti