Nemecko zaraďuje Slovensko medzi rizikové krajiny z hľadiska covidu

Čo to pre Slovákov znamená po príchode do krajiny?

Nemecká vláda od nedele zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny z hľadiska šírenia koronavírusu. Naopak, rizikovým už nebude Izrael. Vyplýva to z aktualizovaného zoznamu rizikových krajín, o ktorom v piatok informoval spravodajský server RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Napriek prísnym opatreniam na vstupe na územie SR sa v krajine opäť začala výrazne šíriť nákaza. Za uplynulých sedem dní zaznamenali na Slovensku 434 prípadov na 100 000 obyvateľov, úvádza RND.

Cestujúci zo Slovenska bez očkovania či prekonania ochorenia budú teraz musieť v Nemecku podstúpiť karanténu, ktorá môže trvať až desať dní. Najskôr na piaty deň budú môcť podstúpiť test na COVID-19. Testy sú zdarma. Do karantény musia aj deti – tie pod 12 rokov sa však nemusia testovať, karanténa u nich končí automaticky po piatich dňoch.

Pri príjazde zo Slovenska do Nemecka bude zároveň platiť aj povinnosť vyplniť digitálny formulár, do ktorého je potrebné priložiť potvrdenie o negatívnom teste, očkovaní či prekonaní ochorenia COVID-19.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti