Príbeh topoľčianskeho fitnescentra sa nekončí. Ako dopadla opätovná návšteva hygieny už aj s políciou?

Majiteľ fitnescentra (vpravo) v debate s políciou a hygienikmi.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Prevádzka sa nachádza v okrese, ktorý je podľa COVID automatu v čiernej farbe.

Príbeh topoľčianskeho fitnescentra v čiernom okrese, ktoré funguje už tretí deň v rozpore s COVID automatom, sa nekončí. V stredu (3. 11.) tam na druhý pokus prišli na kontrolu hygienici. Zariadenie však ostáva naďalej otvorené.

V tomto prípade hygienici prišli už aj s políciou. Zdržali sa tam asi hodinu. „Kontrola zistila, že máme otvorené a že tu cvičia ľudia, o čom spísali zápisnicu,“ uviedol majiteľ prevádzky Martin Gajňák.

Prečo fitnescentrum zostáva aj po kontrole naďalej otvorené, sme sa spýtali regionálnych hygienikov. Poskytli nám písomnú odpoveď:

„Ak bude prevádzka naďalej otvorená, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Topoľčanoch bude uskutočňovať opakované kontroly, ktoré budú opäť podkladom pre správne konanie vo veci uloženia finančných pokút. Pri opakovanom porušovaní je možné uložiť pokutu vo výške jej dvojnásobku. Rozhodnutie opakovane nerešpektovať platné opatrenia môže viesť k početným správnym konaniam a konečná suma uložených sankcií sa bude stále viac navyšovať,“ píšu.

Podľa majiteľa fitnescentra Gajňáka pôjde pokuta do správneho konania. „Nech rozhodnú súdy, kto mal pravdu,“ dodal.

Hygienici zároveň doplnili, že vo veci konali ihneď a nie až na tretí deň. „Považovali sme za dôležité stretnúť sa počas kontroly priamo s konateľom spoločnosti a osobne s ním viesť dialóg. Zároveň sme považovali za potrebné vysvetliť konateľovi spoločnosti prijaté opatrenia, ktoré sú predmetom kontroly,“ doplnili v stanovisku.

Majiteľ poukazuje aj na rozdiely v COVID automate. Kým športovci v čiernom okrese trénovať môžu, fitnescentrá musia byť zatvorené. Rozdielny názor na dodržiavanie pravidiel v čiernych okresoch však majú aj predstavitelia štátu.

Viac v reportáži Jakuba Takáča.


TOPOĽČANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Fitnescentrum

Dôležité udalosti