SMS správou ich pozvali na očkovanie. Stres vo Svidníku napokon vyriešila nemocnica

Ľudia čakajú na očkovanie.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ak by v regióne nezareagovali promptne, vznikla by zbytočná nervozita.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) sa postaralo o stres vo Svidníku, ktorý však nakoniec vyriešila nemocnica.

Všetci, ktorých sme pri vstupe do tamojšieho vakcinačného centra oslovili, svorne tvrdili, že SMS správami ich z NCZI na očkovanie treťou dávkou pozvali práve v piatok (5. 11.).

Nemocnica však už niekoľko týždňov očkuje iba dva dni v týždni, a to v utorok a vo štvrtok. Nedopatrenie vyriešila nemocnica. Podarilo sa im nájsť personál, ktorý bol pôvodne vyčlenený na iné pracoviská.

Vraj to bol technický problém, no týkal sa stovky ľudí. Ak by v regióne nezareagovali promptne, vznikla by zbytočná nervozita. Cestu do nemocnice by merali zbytočne.

Treťou dávkou v piatok zaočkovaní seniori zo Svidníka a okolia priznali, že nad tým, či pôjdu alebo nie, ani neuvažovali.

Situácia v regióne je pritom podľa riaditeľa nemocnice aj naďalej mimoriadne vážna. Od budúceho týždňa budú pre veľký záujem o tretiu dávku očkovať namiesto súčasných dvoch štyri dni v týždni. Hlavne reštaurácie by však privítali prvoočkovaných.

Viac v reportáži Pavla Siváka.


SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.