Vstup do EP je možný len s covidpasom, osoby s výnimkou musia mať negatívny test

Symbolická značka pred európskym parlamentom.
Symbolická značka pred európskym parlamentom. Zdroj: TASR

Toto opatrenie má umožniť poslancom EP vrátiť sa k osobným stretnutiam v rámci svojej parlamentnej činnosti, pričom zaručí ich bezpečnosť.

Výnimka z platnosti požiadavky preukázať sa covidpasom pri vstupe do budov Európskeho parlamentu (EP) sa na základe rozhodnutia predsedu Všeobecného súdu Európskej únie týka len niekoľkých osôb, ktoré o to požiadali. Podľa tlačovej agentúry Belga to v nedeľu uviedol hovorca EP.

Koncom októbra (29. 10.) predsedníctvo EP rozhodlo, že tzv. covidpas musia pri vstupe do budov EP v Bruseli, Štrasburgu a Luxemburgu od 3. novembra predložiť všetci jeho návštevníci, novinári a zamestnanci, vrátane europoslancov.

Toto opatrenie má umožniť poslancom EP vrátiť sa k osobným stretnutiam v rámci svojej parlamentnej činnosti, pričom zaručí ich bezpečnosť. Rozhodnutie bolo prijaté vzhľadom na špecifiká inštitúcie, v ktorej sú poslanci pravidelne cestujúci do a z rôznych členských štátov s výraznými rozdielmi v úrovni zaočkovanosti a šírení pandémie koronavírusu.

Hŕstka poslancov a zamestnancov EP, ktorí podali odvolanie voči rozhodnutiu predsedníctva tejto inštitúcie, bude namiesto covidpasov musieť predložiť negatívny výsledok samotestov na COVID-19. Osoby s výnimkou, u ktorých antigénový rýchlotest ukáže pozitívny výsledok, budú musieť podstúpiť presnejší test PCR. V prípade opätovného potvrdenia infekcie Európsky parlament môže odmietnuť týmto osobám vstup do svojich priestorov.

Pre akékoľvek iné osoby, okrem výnimiek potvrdených Všeobecný súdom EÚ, bude vstup do budov zákonodarného zboru EÚ možný len s covidpasom.

BRUSEL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti