Nemecko hlási nový rekord od začiatku pandémie

Ilustračná snímka
Zdroj: TASR - AP Photo/Martin Meissner

Na rozdiel od minulého roka je však teraz veľa ľudí zaočkovaných.

Sedemdňová incidencia, teda počet potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu na 100.000 obyvateľov za týždeň, dosiahla v Nemecku nový rekord od začiatku pandémie a v pondelok mala hodnotu 201,1. Informoval o tom Inštitút Roberta Kocha (RKI), uviedla agentúra DPA.

Predchádzajúci rekord 197,6 bol dosiahnutý na vrchole druhej vlny pandémie 22. decembra 2020. Na rozdiel od minulého roka je však teraz veľa ľudí zaočkovaných, a to aj v skupine obzvlášť ohrozených osôb nad 65 rokov, zdôrazňuje DPA. Odborníci preto predpokladajú, že zdravotnícky systém si tentoraz poradí s väčším počtom novoinfikovaných, pretože očkovanie chráni pred závažným priebehom ochorenia COVID-19. Týždňová incidencia v Nemecku už niekoľko týždňov nepretržite stúpa: v nedeľu dosiahla hodnotu 191,5, pred týždňom 154,8 a v októbri 63,8.

Za uplynulých 24 hodín (k pondelňajšej 04.15 h SEČ) zdravotnícke úrady v Nemecku nahlásili RKI 15.513 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. V piatok pribudlo rekordných 37.120 nakazených od začiatku pandémie, presne pred týždňom ich bolo 9658.
V priebehu 24 hodín bolo v Nemecku v súvislosti s koronavírusom zaznamenaných aj ďalších 33 úmrtí, čo je o desať viac ako pred týždňom.

Počet hospitalizovaných pacientov na 100.000 obyvateľov v priebehu siedmich dní - najdôležitejší parameter pre možné sprísnenie protipandemických opatrení - mal v piatok hodnotu 3,91. Pri tomto indikátore treba brať do úvahy, že hospitalizácie sa niekedy hlásia s oneskorením. Aj pre veľké regionálne rozdiely nie je stanovená celoštátna hranica, od ktorej je situácia považovaná za kritickú. Predchádzajúce maximum malo v čase vlaňajších Vianoc hodnotu približne 15,5.

Od začiatku pandémie zachytili testy v Nemecku 4.782.546 infekcií vírusom SARS-CoV-2. Počet ľudí, ktorí zomreli na covid alebo s covidom, stúpol na 96.558.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti