Prvé fotografie brutálnej kampane za očkovanie v Česku. Použili aj obrázky mŕtvych

Brutálna kampaň na podporu očkovania v Česku
Brutálna kampaň na podporu očkovania v Česku Zdroj: MZČR

Inšpirovali sa obrázkami na krabičkách od cigariet.

Česká vláda štartuje od utorka (9.11.) mediálnu kampaň na podporu očkovania proti covidu, v rámci ktorej bude využívať fotografie ľudí pripojených na prístroje v nemocnici či mŕtvych tiel, na ktoré zdravotníci píšu fixkou dátum a čas úmrtia. Obrázky sprevádzajú nápisy ako „Uveril dezinformáciám" či „Mal svoju pravdu", informoval iROZHLAS.cz.

„Konečne prichádza brutálna kampaň," vyhlásil ešte koncom minulého týždňa odchádzajúci premiér Andrej Babiš. Ako dodal, vláda sa inšpirovala výstražnými obrázkami z balení cigariet.

Zdroj: MZČR

„Vyberali sme z niekoľkých stoviek fotografií, používať budeme asi 12 z nich. Kampaň bude v tlačených médiách, na sociálnych sieťach a počítame aj so zásahom v on-line médiách," povedal hovorca ministerstva zdravotníctva Daniel Köppl. Pripravujú sa aj spoty v televíziách a rádiách.

Financovanie bude pochádzať z druhého balíka 50 miliónov českých korún, ktoré na podporu očkovania vyčlenila v lete vláda. Časť investícií bude pochádzať aj od spoločností ako Facebook a ďalších.

„Je to kampaň brutálna, ale realistická, aby ľudia videli, ako to vyzerá v nemocniciach. Aby vedeli, ako vyzerajú pacienti, ktorí sa nedali zaočkovať a skončili na jednotkách intenzívnej starostlivosti,“ uviedol k projektu minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

V Česku je zaočkovaných okolo 70 percent obyvateľov nad 12 rokov. Ďalší ľudia už ochorenie COVID-19 prekonali. Aj napriek tomu je ďalšia vlna koronavírusu silná a razantne sa zvýšil počet nových potvrdených prípadov. Vláda musela pristúpiť k razantnejším reštrikciám a opatreniam.


PRAHA/Tvnoviny, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kampaň

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.