Hrozivé počty pozitívnych na COVID-19. V obci Krásnohorské Podhradie platí mimoriadna situácia

Ilustračná snímka.
Zdroj: Alxddd000/shutterstock.com

Dodržiavanie karanténnych opatrení kontrolujú policajti.

V obci Krásnohorské Podhradie v okrese Rožňava platí od piatka (12. 11.) mimoriadna situácia. Ako priblížil starosta obce Peter Bollo, vyhlásená bola na základe zhoršenia epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19.

„Postupovali sme tak, nakoľko máme hrozivé počty pozitívnych,“ uviedol Bollo. Ako dodal, vyhlásenie mimoriadnej situácie má pomôcť k obmedzeniu mobility obyvateľov. Samospráva tak podľa jeho slov koná v snahe ochrániť zdravie ľudí v obci i celom okrese.

Ohnisko nákazy v obci Krásnohorské Podhradie vzniklo v druhej polovici októbra v marginalizovanej rómskej komunite (MRK). Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Rožňave v spolupráci s intervenčným tímom Ministerstva zdravotníctva SR v uplynulých týždňoch zorganizovali i tri kolá mobilného PCR testovania.

„Aktuálne evidujeme v obci Krásnohorské podhradie 83 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19. V karanténe je 122 osôb,“ priblížil regionálny hygienik Jozef Varga s tým, že dodržiavanie karanténnych opatrení kontrolujú príslušníci polície. Od pondelka (15. 11.) bolo v obci obnovené i prezenčné vyučovanie v materskej škole a dvojici základných škôl.

Problémom v MRK v obci Krásnohorské Podhradie je aj nedostatočný prístup k pitnej vode, o situácii minulý týždeň diskutovala na Okresnom úrade Rožňava i pracovná skupina. Ako pre TASR potvrdil starosta obce, pitná voda bude v súvislosti s nepriaznivou epidemiologickou situáciou do miestnej osady opätovne pustená na dobu určitú, a to jeden mesiac.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.