Hoci sú na tom lepšie ako okolité okresy, poľaviť nehodlajú. V Dolnom Kubíne očkovali aj cez sviatok

Zdravotnícky personál v Dolnom Kubíne.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Okres pomyselného očkovacieho žolíka získal aj vďaka húževnatosti nemocničného očkovacieho tímu.

Vďaka dobrej zaočkovanosti vedia aj dnes lepšie precítiť slobodu. V bordovom Dolnom Kubíne očkovali v nemocnici aj počas dnešného sviatku a mnoho ľudí prišlo aj na prvú dávku. A aj keď sú na tom lepšie ako okolité okresy, poľaviť nehodlajú.

Ráno o ôsmej už mali zaočkovaných cez 200 ľudí. Pre svoju prvú dávku si prišla aj 21-ročná Alica z hornej Oravy, hoci doteraz váhala.

„Nechcela som sa očkovať pre to, čo sa šírili na internete,“ hovorí. Strašili ju tým, že nebude môcť mať deti, no napokon sa rozhodla ísť.

Na prvú dávku prišiel aj 48-ročný Marek. Dnešný Deň boja za slobodu a demokraciu vníma aj cez paralelu očkovania.

„Budú tu skupiny ľudí vyvolávať konflikty a zneužívať očkovanie ako kauzu v ich prospech, ale sloboda a demokracia je o niečom inom. Hlavne o pravidlách, vtedy to má význam,“ hovorí.

Bordový okres Dolný Kubín je obklopený samými čiernymi okresmi a svojho pomyselného očkovacieho žolíka získal aj vďaka húževnatosti nemocničného očkovacieho tímu.

Sami si urobili aj vlastnú výjazdovú jednotku a ľudia sú vďační, že za nimi s vakcínou prídu. Keď sa ich zdravotníci pýtajú, že prečo sa dávajú očkovať až teraz, odpovede majú spoločného menovateľa.

Sú to najmä hoaxy, posielajú si medzi sebou SMS správy a ľudia sú vystrašení. Jediné, čo platí, je vľúdnosť a trpezlivosť.

Viac v reportáži Mariana Lechana.


DOLNÝ KUBÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti