Antirúškar z pieštanského supermarketu leží v nemocnici s ťažkým priebehom covidu

Polícia spacifikovala antirúškarov
Polícia spacifikovala antirúškarov Zdroj: Reprofoto Polícia/TVNOVINY.sk

Muža pôvodne neprijímali na covidové oddelenie.

Jeden z troch antirúškarov, ktorý vyčíňal v piešťanskom supermarkete, skončil s ťažkým priebehom COVID-u v nemocnici v Bojniciach. Lekári ho už napojili na kyslík, čo je posledný krok pred použitím pľúcnej ventilácie. Správu priniesol denník SME, ktorému to potvrdil vysokopostavený zdroj z Nemocnice s poliklinikou Bojnice. Muža vraj pôvodne neprijímali na covidové oddelenie. O ktorého z trojice išlo, sa zatiaľ zistiť nepodarilo.

K potýčke medzi policajtami a antirúškarmi v piešťanskom Lidli došlo 4. novembra. Zábery zo zásahu vtedy obleteli celé Slovensko. Skupina odporcov opatrení si odmietla v predajni nasadiť rúška a nereagovala ani na slovné výzvy policajtov. Celý spor vyvrcholil fyzickým útokom na policajtov.

Polícia obvinila trojicu mužov z Nitrianskeho kraja z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva. Jedného z nich najskôr zobrali do väzby, no krajský súd ho napokon prepustil, a tak všetkých stíhajú na slobode. Dvaja z nich, Matej T. a Jozef D., sú dokonca bývalí vojaci.

Matej T. pred sudcom, ktorý rozhodoval o jeho väzba vyhlásil, že je z rodu samson slavien, a tak sa naňho zákony nevzťahujú. „Týmto vám oznamujem, že ja XXXXX (Matej T.) z rodu samson slavien som v zmysle Deklarácie 'Deklaration as a living person from Cestui Que Vie trust' - ktorú som 4. júla 2021 predložil Medzinárodnému trestnému súdu v Haagu - živá ľudská bytosť, ktorá nepodlieha nielen slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu,“ citovalo SME vyhlásenie bývalého vojaka na súde.

BOJNICE/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti