Už iba jeden štát EÚ je na tom horšie ako Slovensko. Kto zvláda pandémiu najlepšie?

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Najhoršia situácia s koronavírusom je v Slovinsku.

Podľa počtu nových nakazených koronavírusom za sedem dní je aktuálne v EÚ najhoršia situácia v Slovinsku. Bohužiaľ, Slovensko je v tesnom závese na druhom mieste. Podľa dát Európskeho strediska pre kontrolu a prevenciu ochorení (ECDC) máme za 7 dní až 924 nakazených na 100 000 obyvateľov. Počet úmrtí za týždeň je u nás 12 na milión obyvateľov.

Slovinsko má 1082 prípadov na 100-tisíc obyvateľov za sedem dní do 14. novembra. Pred týždňom to bolo 962 prípadov. Tretím štátom s najhoršou epidemiologickou situáciou v krajine je Rakúsko (891 prípadov na 100-tisíc obyvateľov za týždeň).

Najmenej zaočkovaný región: Niektorí si vstúpia do svedomia, až keď kvôli nim zomrie príbuzný (reportáž)

Najviac mŕtvych v prepočte na počet obyvateľov má za posledné dva týždne stále Bulharsko (171 mŕtvych na milión obyvateľov za 7 dní). Druhé je Lotyšsko (158 mŕtvych) a tretie Rumunsko (117 mŕtvych). Slovensko patrí podľa počtu úmrtí k lepším krajinám.

Najlepšie momentálne zvláda pandémiu Španielsko. Za ním nasledujú krajiny ako Švédsko, Malta a Taliansko.

Od začiatku pandémie v Európe zaevidovali viac ako 69 miliónov nakazených koronavírusom a viac ako 1,3 milióna obetí, informuje portál worldometers.info.

Pozrite si celú tabuľku, ktorá porovnáva situáciu v Európe podľa počtu prípadov nákazy koronavírusom a úmrtí za sedem dní.

Zdroj: ECDC/Tvnoviny.sk

BRATISLAVA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Európska únia

Dôležité udalosti