Návrh konzília odborníkov: Zavrieť školy, nechať otvorené základné obchody a pustiť ľudí iba do práce

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Po zlepšení situácie navrhujú uvoľňovať opatrenia hlavne pre zaočkovaných.

Vláda má v stredu prijať nové opatenia v súvislosti so zabránením šírenia nového koronavírusu. Pred definitívnym rozhodnutím zverejnilo Konzílium odborníkov vyhlásenie k aktuálnej pandemickej situácii. Prečítajte si, čo navrhujú.

- prijať opatrenia na národnej úrovni vo všetkých okresoch SR, bez rozdielu farby v COVID automate, pre všetkých občanov SR na obdobie 3 týždňov

- obmedziť pohyb obyvateľov najmä na cestu do práce v režime OTP pre zamestnancov, ktorí nemôžu pracovať z domu a na cestu do prevádzok a služieb nevyhnutných pre život

- neočkovaných zamestnancov a tých, ktorí neprekonali COVID-19, testovať minimálne 2x týždenne

- prerušiť prezenčnú výučbu od 25. novembra do 3. decembra pre žiakov 2. stupňa základných škôl, stredných a vysokých škôl. Zachovať len prezenčnú výučbu na prvom stupni ZŠ a v materských školách.

- zrušiť všetky mimoškolské aktivity detí

Po zlepšení situácie uvoľňovať opatrenia, hlavne pre zaočkovaných občanov a tých, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali.

„Podporujeme medzirezortnú spoluprácu v prijatí, zavedení a kontrole týchto navrhovaných opatrení. V záujme ochrany zdravia, ľudských životov a zlepšenia situácie v zdravotníckych zariadeniach je nevyhnutné naďalej zvyšovať zaočkovanosť obyvateľov. Uvedomujeme si, že nami navrhované opatrenia budú účinné len vtedy, ak ich budeme všetci dodržiavať. Záleží na každom z nás,“ píše sa v stanovisku Konzília odborníkov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti