Záujem o očkovanie sa zvýšil aj v regiónoch. Mnohí pochopili, že inak sa cez pandémiu nedostaneme

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Prišli prvoočkovanci aj takí, ktorí chceli tretiu dávku.

V Trenčíne otvorili veľkokapacitné vakcinačné centrum ako v poslednom z krajských miest a na iných miestach sa vybrali priamo medzi ľudí. Pripravili si 2340 dávok.

Na očkovanie bolo všetko pripravené už ráno o ôsmej hodine. Úvodných 60 minút patrilo najmä prvoočkovancom. Ľudia prišli, aby sa chránili. Mnohí totiž pochopili, že inak ako očkovaním sa cez pandémiu nedostaneme.

„Toto veľkokapacitné očkovacie centrum bude fungovať a chceme, ak bude teda veľký záujem o očkovanie, využívať predbežne piatky a soboty do konca roka. Samozrejme, keď bude záujem aj budúci rok,“ uviedol trenčiansky župan Jaroslav Baška.

O vakcínu bol vysoký záujem aj v Banskej Bystrici. V sobotu dokázali objednať vo veľkokapacitnom centre 1200 ľudí. Z nich väčšina si prišla po tretiu dávku. Aj na strednom Slovensku sa ľudia chcú v prvom rade chrániť. Niektorí priznali, že k vakcíne ich dohnali sprísnené opatrenia.

V Banskej Bystrici vo veľkokapacitnom centre chcú vyčleniť jeden deň pre tých, ktorí sa nezaregistrujú. Plánujú to v najbližších dňoch, keď do centra nastúpia ďalší lekári.

V regiónoch nakrúcali Roman Ruttkay, Martina Kašiarová a Michal Bujna:

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti