Poľsko schválilo očkovanie detí proti covidu od 5 rokov. Začnú už v decembri

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR/AP

Podobne ako u dospelých dostanú dve dávky očkovacej látky.

Poľsko začne očkovať proti koronavírusu deti vo veku 5–11 rokov zrejme v polovici decembra. V pondelok to oznámil námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska v rozhovore pre súkromnú televíznu stanicu Polsat News, informovala agentúra PAP.

„Vyzerá to tak, že (očkovanie detí) spustíme v polovici decembra. Realistický dátum je niekedy okolo 15. decembra," uviedol Kraska s tým, že ak vakcíny pre deti spomínanej vekovej kategórie dorazia pred týmto termínom, s ich očkovaním sa začne skôr.

Očkovanie či rúška. Každá európska krajina má rovnaké zbrane proti vírusu. Prečo nefungujú rovnako?

Európska agentúra pre lieky (EMA) minulý týždeň vo štvrtok schválila podávanie proticovidovej vakcíny od konzorcia spoločností Pfizer/BioNTech deťom od piatich do 11 rokov. Táto očkovacia látka je už schválená na podávanie deťom od 12 rokov.

Deti mladšie než 12 rokov však dostanú menšiu dávku účinnej látky – iba desať mikrogramov v porovnaní s 30 mikrogramami, ktoré sa aplikujú deťom vo veku 12 a viac rokov. Podobne ako u starších, dostanú dve dávky injekčne do hornej končatiny v rozmedzí troch týždňov.

VARŠAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti