Košická univerzitná nemocnica podá trestné oznámenie v prípade falšovania potvrdenia o očkovaní

123.jpg
https://videoarchiv.markiza.sk/video/pan-profesor/bonus/6178-pan-profesor-ukazka-klaudiine-bozky Zdroj: TASR

Pacient prezradil personálu aj meno lekára, ktorý mu ho vystavil.

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach prijala na covidové oddelenie pacienta, ktorý klamal o očkovaní. Dokonca sa vraj preukázal aj falošným očkovacím preukazom. Nemocnica podáva trestné oznámenie.

Pozitívneho muža s koronavírusom hospitalizovali s ťažkosťami. Priznal sa až vtedy, keď sa mu zhoršil zdravotný stav. Nikdy nedostal dve dávky vakcíny, ako predtým tvrdil. Jeho zdravotný stav sa vďaka liečbe zlepšil.

Falošné potvrdenie o očkovaní údajne dostal od všeobecného lekára. Jeho meno prezradil aj personálu. Nemocnica sa k ďalším okolnostiam prípadu už vyjadrovať nebude, ale v súvislosti s falošným potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 už podala trestné oznámenie. Ak sa informácie o protiprávnom konaní potvrdia, polícia bude postupovať podľa zákona a bližšie informácie bude možné poskytnúť až na základe zistených skutočností.

Dostať sa ku COVID pasu bez očkovania vraj dnes už nie je problém. Jeho cena sa podľa našich informácií pohybuje okolo 500 eur. Ľudí očkovaných len na papieri je v nemocniciach omnoho viac. Infektologička Alena Koščálová sa už stretla s prípadmi, pri ktorých pochybovala o tom, či pacient bol naozaj zaočkovaný.

Ak sa dostanú takíto ľudia do nemocnice, nielenže skresľujú štatistiky účinnosti vakcín, ale škodia najmä sami sebe. Koščálová považuje za veľmi dôležité mať informáciu o tom, či pacient bol alebo nebol očkovaný. Najmä keď do nemocníc denne pribúdajú stovky pozitívnych pacientov a lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sa plnia.


KOŠICE/TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Potvrdenie

Dôležité udalosti