Štát je pripravený prebrať zodpovednosť, ak by mal niekto po vakcíne proti COVID-u trvalé následky

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Vo veľkej liekovej novele je jedna nenápadná veta.

Premiér Eduard Heger sa v nedeľu vyjadril definitívne a jasne, že jeho cieľom je povinné očkovanie pre ľudí starších ako 60 rokov. Táto debata je na stole v celej Európskej únii.

Idea povinného očkovania môže podľa sociológa Roberta Klobuckého prekvapivo riešiť vnútorné dilemy niektorých ľudí. Hoci sa neočkovaní v anketách väčšinou vyjadrujú o povinnej vakcíne negatívne, podľa odborníka to môže niekomu v konečnom dôsledku padnúť vhod. „Dosť veľa ľudí je v takej situácii, že sa potrebuje aj sám pred sebou ospravedlniť, prečo na to očkovanie ide,“ hovorí Robert Klobucký zo Slovenskej akadémie vied.

Štát je, podľa zistení TV Markíza, pripravený prebrať zodpovednosť, ak by mal niekto po akejkoľvek vakcíne proti COVID-u trvalé zdravotné následky. Vo veľkej liekovej novele je jedna nenápadná veta, ktorá zatiaľ všeobecne, bez ďalších podrobností, zavádza zodpovednosť štátu za škodu na živote a zdraví po podaní akejkoľvek vakcíny proti covidu. Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) sa ho ešte chce pozmeňovacím návrhom upraviť tak, aby sa to vzťahovalo aj na vakcíny podané za uplynulý rok.

Viac si pozrite v reportáži Martiny Törökovej:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti