V týchto mestách sa môžete objednať na očkovanie v presný čas (+zoznam očkovacích centier)

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Desiatky vakcinačných centier stále očkujú aj bez registrácie.

Vybrať si nielen deň, ale aj presný čas, kedy vám vyhovuje prísť na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Túto možnosť ponúka najnovšie Bratislavský samosprávny kraj vo svojom veľkokapacitnom očkovacom centre v Národnom futbalovom štadióne.

Záujemca si najprv zvolí, či ide na prvú, druhú alebo tretiu dávku vakcíny a potom vyplní registračný formulár. Ten je dostupný na oficiálnej stránke kraja.

Zvoliť si termín očkovania samostatne je možné aj v Prešovskom kraji. Rezervácia sa uzatvára pre daný deň vždy predvečer očkovania o 19.00 h. Na výber je päť očkovacích centier vrátane tých v obchodných centrách v Prešove a Poprade, kde je najviac voľných termínov. Presné informácie nájdete na stránke kraja TU.

Pre urýchlenie očkovania, skrátenie čakania a garantovanie termínu odporúča registráciu na očkovanie aj Nitriansky kraj. Na svojej stránke upozorňuje na rezervačný systém AGEL. Očkuje sa v nemocniciach tejto siete v Komárne, Štúrove, Šaľa, Levice a Nitra.

Stále platí, že registrácia na očkovanie funguje aj na stránke korona.gov.sk. Tu máte možnosť vybrať si preferovaný kraj alebo aj viacero krajov a okres či okresy v okolí, kam môžete cestovať.

Desiatky vakcinačných centier stále očkujú aj bez povinnej registrácie. Ich presný zoznam a termíny platné na aktuálny týždeň uvádza ministerstvo zdravotníctva na svojom oficiálnom webe. Nájdete ho TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti