Neočkovaní pacienti ledva dýchajú, no napádajú zdravotníkov. Polícia zverejnila nepochopiteľné prípady

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Útočia najmä verbálne a bohužiaľ sú aj prípady fyzického útoku.

Lekári a sestry v slovenských nemocniciach robia, čo môžu, aby v nepriaznivej epidemiologickej situácii zachránili čo najviac ľudských životov. Napriek tomu sa nájdu aj nevďačníci, ktorí sa po nakazení covidom ocitli v nemocnici s ťažkým priebehom. Polícia SR na svojom profile na sociálnej sieti Facebook zverejnila hneď niekoľko prípadov, kedy pacienti verbálne aj fyzicky zaútočili na zdravotnícky personál.

Toto nie je hoax! Už v úvode upozorňuje polícia verejnosť. Podľa informácií od personálu nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v bratislavskej Petržalke dochádza k incidentom, ktoré znepríjemňujú prácu už aj tak vyčerpaným sestrám a lekárom. Na covidových oddeleniach dochádza k verbálnym a fyzickým útokom neočkovaných pacientov, ktorých stav je kritický.

Polícia zverejnila konkrétne prípady

1. Muž sa vyhrážal lekárovi, že ho zabije. Dlhodobo odmietal pľúcnu ventiláciu, na ktorú bol napojený v stave, keď sa nekontrolovateľne dusil. Napokon bol intubovaný, inak by zomrel.

2. V druhom prípade došlo zo strany iného pacienta k fyzickému ataku na sestričky. Aj táto osoba je už na umelej pľúcnej ventilácii.

3. V treťom prípade boli zdravotné sestry ohrozované pacientom s nožíkom.

Pacienti, ktorí nevládzu dýchať, no na útoky voči ľuďom, ktorí im pomáhajú, si silu našli. Polícia v takýchto prípadoch odporučila zdravotníckemu personálu, aby bezodkladne volali na číslo 158.

„Keďže všetci agresívni a neočkovaní pacienti sú už na umelej pľúcnej ventilácii, v súčasnosti nie je potrebné vo vzťahu k nim vykonať také opatrenia, ktoré by viedli k zamedzeniu možných ďalších útokov voči zdravotníkom,“ uvádza polícia na Facebooku.

BRATISLAVA/Tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti