Dobrovoľné očkovanie vo väzniciach má úspech. Motivačný príspevok dostanú aj seniori za mrežami

Dobrovoľné očkovanie vo väzniciach žne úspech.
Zdroj: TV Markíza

Režim za mrežami sa po vypuknutí pandémie zmenil.

Vyše 85 percent väznených osôb už má v sebe minimálne prvú dávku vakcíny proti COVID-u. Televízii Markíza to potvrdil Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Prvé očkovanie obvinených a odsúdených spustili v júni tohto roka v trenčianskom ústave. Ku koncu novembra dostalo minimálne prvú vakcínu vyše 8 800 väznených. Očkovanie je dobrovoľné a dostávajú vakcíny od spoločnosti Pfizer a Moderna.

Motivačný príspevok na očkovanie pre ľudí nad 60 rokov v hodnote 200 či 300 eur, s ktorým aktuálne prišla vláda, by mali dostať aj tí za mrežami. Potvrdila to ministerka spravodlivosti.

Vo väzniciach sú odsúdení aj tínedžeri. Aj oni majú nárok na očkovanie, dostanú ho však až po súhlase zákonného zástupcu. Bez neho im vakcínu podať nemôžu. V ústave pre mladistvých v Sučanoch je z celkového počtu 33 väznených zaočkovaných len šesť z nich, štrnásti COVID prekonali.

Režim za mrežami sa po vypuknutí pandémie zmenil. Obvinených či odsúdených testujú pravidelne, nosia rúška, respirátory, používajú dezinfekčné prostriedky aj germicídne žiariče.

Čo sa deje, ak je vo väznici niekto pozitívny, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti