Štát spúšťa veľký očkovací týždeň. Lengvarský bude očkovať, Heger mu bude asistovať

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a premiér Eduard Heger.
Zdroj: TASR

Vakcínu chcú podať vyše 100-tisícom ľuďom.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a štátny tajomník rezortu Kamil Száz predstavili projekt Darujme si Vianoce. V spolupráci so všetkými župami spúšťajú mobilizačný týždeň na podporu očkovania na celom Slovensku. Do akcie sa osobne zapoja aj Lengvarský a premiér Eduard Heger. Minister je zároveň aj lekárom a záujemcov bude v sobotu 11. decembra očkovať v obci Ivachnová spolu s mobilným tímom a Heger bude pomáhať s administratívou. Premiér sa následne presunie do nemocnice v Dolnom Kubíne.

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Bratislave v sobotu o 11.00 h. navštívi Richard Sulík a minister Andrej Doležal a o 15.00 h. navštívi minister Ján Budaj obchodné centrum Aupark. Minister Ivan Korčok príde do veľkokapacitného očkovacieho centra v Trnave o 11.00 hod.

V pondelok 13. decembra navštívi bratislavský štadión minister Roman Mikulec a v utorok 14. decembra Aupark ministerka Veronika Remišová.

Nasledujúci týždeň sa bude očkovať v 65 nemocniciach, 27 poliklinikách, 19 veľkokapacitných centrách, 602 ambulanciách a fungovať bude 178 výjazdov do obcí. Vo vakcinačných centrách stretnete ministrov, županov a osobnosti z oblasti kultúry, spoločenského života a športu.

Pripravené sú vakcíny pre 114 066 registrovaných záujemcov a ďalšie sú zabezpečené pre neregistrovaných.

Minister Lengvarský hovorí, že podľa prieskumu má o očkovanie záujem až 68 percent obyvateľov.

Registrovať sa na akúkoľvek dávku očkovania môžete prostredníctvom stránky korona.gov.sk. Na Slovensku fungujú aj očkovacie miesta, kde vás zaočkujú bez registrácie. Ich zoznam nájdete TU.

Prečítajte si tiež:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.