Celonárodnú očkovaciu kampaň odštartovali na Liptove E. Heger a V. Lengvarský

Minister zdravotníctva a premiéra prichádzajú do očkovacieho centra.
Minister zdravotníctva a premiéra prichádzajú do očkovacieho centra. Zdroj: FOTO TASR - Ján Krošlák

Obaja pomáhali v očkovacom stredisku.

Vo viacerých slovenských mestách sa v sobotu začala kampaň zameraná na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 Darujme si Vianoce. Rozhodnutie dať sa zaočkovať podporujú viaceré osobnosti kultúrneho života, športovci aj politici, ktorí vyšli do terénu.

Do celoslovenskej kampane Darujme si Vianoce sa zapojil aj Bratislavský samosprávny kraj. Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského kraja na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) navštívil v sobotu doobeda podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). V poobedňajších hodinách ho zasa navštívi minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽANO).

"Bratislavský samosprávny kraj (BSK) eviduje záujem o očkovanie, postupne rastie. Dnes by sa na NFŠ malo zaočkovať približne 2500 ľudí," povedala Lucia Forman s tým, že sa ľudia očkujú najmä treťou dávkou proti ochoreniu COVID-19.

Zdroj: FOTO TASR - Ján Krošlák

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) pozval k očkovaniu všetkých, ktorí dostanú druhú alebo tretiu dávku vakcíny, ale aj tých, čo ešte zaočkovaní nie sú. Lekári odpovedia aj tým ľuďom, ktorí majú v súvislosti s očkovaním strach či nezodpovedané otázky.

Kampaň, počas ktorej bude pripravené maximálne množstvo očkovacích kapacít na celom Slovensku, potrvá do 17. decembra. Očkovať sa ľudia môžu v 65 nemocniciach, 27 poliklinikách, 19 veľkokapacitných očkovacích centrách 602 ambulanciách a je naplánovaných 178 výjazdov v obciach. Pripravených je viac ako 100.000 vakcín pre registrovaných a tiež desiatky tisíc pre neregistrovaných záujemcov.

Pre efektívnejší manažment záujemcov o očkovanie ministerstvo odporúča registrovať sa na stránke www.korona.gov.sk.

IVACHNOVÁ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.