Taliansko hlási rekordný počet infikovaných. Prispel k tomu aj zvýšený záujem o testovanie

ľudia čkajú v rade pred lekárňou v talianskom Miláne.
Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

Podľa prvých odhadov tvorí nový variant omikron 28 percent zo všetkých nových prípadov nákazy v krajine.

Talianske zdravotnícke úrady hlásili vo štvrtok približne 44.600 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší zaznamenaný počet od začiatku pandémie v krajine. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Predchádzajúci rekord bol tesne pod 41.000 prípadov a hlásili ho 13. novembra 2020. Úrady zaznamenali aj 170 úmrtí spôsobených koronavírusom. V dni pred vianočnými sviatkami však bolo vykonaných oveľa viac testov - ministerstvo ich hlásilo vo štvrtok 900.000. Počet pozitívnych výsledkov bol v rozsahu 3,6 percenta až 4,9 percenta.

Taliansko má zavedené pravidlá vyžadujúce od ľudí, ktorí sú nezaočkovaní alebo neprekonali nákazu koronavírusom, aby predkladali potvrdenie o negatívnom teste, ak chcú robiť aktivity ako napríklad cestovanie verejnou dopravou.
Negatívne testy sú nutné aj pri vstupe na miesta ako múzeá.

Najvyšší zdravotnícky úrad Talianska ISS uviedol, že podľa jeho prvých odhadov tvorí nový variant omikron 28 percent zo všetkých nových prípadov nákazy v krajine. Úrad poznamenal, že prípady rýchlo pribúdajú a že omikron bude pravdepodobne čoskoro v Taliansku prevládajúcim variantom.

RÍM/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti