Čína zaznamenala svoj najvyšší tohtoročný počet prípadov nákazy

Obyvatelia Pekingu s ochrannými rúškami na tvári.
Zdroj: TASR/AP Photo/Ng Han Guan

Najviac v meste Si-an, kde zaviedli tvrdý lockdown.

Čína zaznamenala v pondelok svoj najvyšší tohtoročný počet komunitných prípadov nákazy koronavírusom, a to 162. Úrady hlásili 150 nových prípadov v meste Si-an, ktoré po zistení niekoľkých desiatok infikovaných ľudí zaviedlo minulý týždeň pre 13 miliónov svojich obyvateľov lockdown. Píše o tom tlačová agentúra DPA.

Pravidlá lockdownu v Si-ane znamenajú, že ľudia môžu odísť z domu len vo výnimočných prípadoch. Každá rodina si môže vybrať jedného člena, ktorý chodí nakupovať každý druhý deň. Celé obyvateľstvo mesta bolo zároveň už niekoľkokrát testované.

V rámci svojej politiky nulovej tolerancie koronavírusu uplatňuje Čína prísne opatrenia a zatiaľ sa jej počas pandémie darilo udržať koronavírus pod kontrolou. Pandemická situácia v Číne bola viac než rok oveľa lepšia než v mnohých ďalších krajinách - každodenný život a ekonomika sa do veľkej miery vrátili do normálu.

Avšak infekčnejší variant delta viedol od jesene k vzniku viacerých ohnísk nákazy a nový variant omikron je pokladaný za ešte nákazlivejší. Úrady zatiaľ neoznámili nijaké prípady omikronu medzi infikovanými v Si-ane. Peking má o päť týždňov hostiť zimné olympijské hry, pripomína DPA.

PEKING/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti