Igor Matovič predĺžil termín registrácie seniorov nad 60 rokov na odmenu za očkovanie

Na účte má milióny, no ona obeduje mačacie konzervy. Milionárka odmieta prekročiť svoje vreckové
Zdroj: TASR/AP Photo/Arne Dedert

Všetky tri termíny sa posúvajú približne o dva týždne.

Až do 15. januára posunuli termín registrácie seniorov nad 60 rokov, ktorí za prihlásenie sa na očkovanie dostanú odmenu. Oznámil to minister financií Igor Matovič, ktorý pre novinármi zároveň kritizoval tempo očkovania.

Všetky tri termíny sa posúvajú približne o dva týždne. "Netreba sa teda zaregistrovať do konca tohto roka, ale termín sa posúva do 15. januára 2022. Takisto aj termín, dokedy sa treba najneskôr zaočkovať, sa posúva z 15. januára na 31. januára 2022. Posledný termín sa týkal jednodávkovej očkovacej látky. Pôvodne sa mali preočkovať posilňujúcou dávkou do 1. marca, termín sa posúva na 15. marca 2022," povedal Matovič.


Na získanie pomoci je potrebné:

- zaočkovať sa prvou, druhou alebo treťou dávkou (pri dvojdávkových vakcínach) do 15.1.2022 alebo sa do toho dátumu zaregistrovať na očkovanie na stránke korona.gov.sk a absolvovať pridelené očkovanie (najneskôr do 31.1.2022).

- zaočkovať sa jednodávkovou vakcínou Janssen najneskôr do 15.1.2022 a zároveň sa preočkovať posilňovacou dávkou najneskôr do 15.3.2022 (nie je povinnosť registrácie).

Zároveň kritizoval tempo očkovania, čo bol aj hlavný dôvod, prečo sa termíny posúvajú. Očkovanie je podľa neho zorganizované pomaly. "V situácii, keď tu 50.000 ľudí nemá pridelený termín a očkujeme tempom 6000 ľudí denne, tak to považujeme za rozumný a ústretový krok voči ľuďom z kategórie 60 plus," pokračoval.

Matovič žiada ministerstvo zdravotníctva, aby zvýšilo svoju snahu rýchlo očkovať seniorov vo veku 60 plus. "Dôrazne žiadam MZ, aby zabezpečilo vo všetkých očkovacích centrách prioritné očkovanie seniorov. Chcel by som aj vyzvať, aby zabezpečilo v NCZI aby boli seniori uprednostnení pri prideľovaní termínov," dodal.

Všetky podrobnosti nájdete aj na stránke ministerstva financií.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti