Potvrdili ďalších deväť prípadov omikronu. Piati neboli očkovaní

Korona prostitutky 2 KOMPLET_komplet_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Väčšina z infikovaných má ľahký priebeh ochorenia.

Na Slovensku potvrdili ďalších deväť prípadov omikronu. Celkovo tak evidujeme 20 prípadov novej mutácie. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva.

Päť osôb nebolo zaočkovaných a ďalšie štyri mali dve dávky očkovania.

U dvoch osôb sa potvrdila cestovateľská anamnéza, v piatich prípadoch išlo o kontakt s pozitívnou osobou, u ktorej sa už sekvenovaním potvrdil variant omikron. V dvoch prípadoch ešte epidemiologické vyšetrovanie nie je ukončené.

Vo väčšine prípadov išlo o ľahký priebeh ochorenia, jeden prípad bol bezpríznakový. Tri neočkované osoby mali stredne ťažký priebeh ochorenia. Medzi príznakmi boli najmä kašeľ, slabosť, únava, bolesti kĺbov, nevoľnosť, nádcha, hnačky.

„Obyvateľom dôrazne odporúčame dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, respektíve absolvovať posilňujúcu dávku v odporúčanom čase. Očkovaním sa významne znižuje riziko závažného priebehu infekcie a ťažkého priebehu ochorenia COVID-19. Žiadame ľudí, aby bez ohľadu na svoj imunitný status dôsledne dodržiavali preventívne opatrenia: Noste správne nasadený respirátor, v miestnostiach často a nárazovo vetrajte, dodržiavajte dostatočný odstup od iných ľudí a priebežne si dezinfikujte ruky,“ dodáva hlavný hygienik Ján Mikas.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti