Za 12 dní podľahli covidu traja členovia jednej rodiny. Nikto z nich nebol zaočkovaný

Traja členovia rodiny Pattiovcov podľahli covidu
Traja členovia rodiny Pattiovcov podľahli covidu Zdroj: Ilona Aronica/Facebook

Bez rodičov zostalo päť sestier, z toho sú štyri maloleté.

Tragédia postihla pred vianočnými sviatkami početnú taliansku rodinu Pattiovcov žijúcu v Neuenbürgu v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. V priebehu iba 12 dní zomreli na nákazu novým koronavírusom traja jej členovia - otec, matka a najstarší syn. Informovali o tom v pondelok viaceré nemecké médiá vrátane denníka Bild.

Rodina Pattiovcov bývala v jednom dome, odsťahovala sa len najstaršia dcéra- 24-ročná Daisy. Všetko sa začalo koncom novembra, keď mal 30-ročný syn Massilimiano pozitívny výsledok testu na koronvírus. Nebol očkovaný, tak ako celá rodina. Zomrel doma v spánku 3. decembra.

Nakazili sa aj Massilimianova 49-ročná matka Rita a 58-ročný otec Claudio. Ich stav sa začal zhoršovať a museli byť prevezení na jednotku intenzívnej starostlivosti. Obaja upadli do kómy. Žena zomrela 13. decembra, jej manžel o dva dni neskôr.

Z osemčlennej rodiny tak zostalo nažive len päť sestier, z ktorých štyri sú maloleté. Jedna z nich vo veku deväť rokov sa tiež infikovala, ale nákazu prekonala bez následkov. Momentálne žijú u tety, ktorá však má vlastnú rodinu. Deťom pomáha príslušný úrad, ktorý im poskytuje psychologickú starostlivosť.

Claudio Patti má ešte 39-ročného syna z prvého manželstva, ktorý tiež nebol zaočkovaný, ale po úmrtí svojho otca tak okamžite urobil.

Giorno 29.12 ci sarà la messa x i miei zii Rita Patti nata Di Naro, Claudio Patti e mio cugino Massimiliano. X chi vuole dare l'ultimo saluto, grazie a tutti di

Uverejnil používateľ Ilona Aronica Utorok 21. decembra 2021
BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti