Už onedlho dostanú zrejme tretiu dávku vakcíny deti a tínedžeri mladší ako 18 rokov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Je to otázkou dní, uviedla lekárka a členka konzília odborníkov Elena Prokopová.

Štát pripravuje očkovanie treťou dávkou vakcíny pre deti od 12 do 17 rokov. Pre Sme.sk to potvrdila lekárka a členka konzília odborníkov Elena Prokopová. Podľa nej je otázkou dní, kedy by chceli o posilňujúcej dávke pre deti informovať.

Kým v Spojených štátoch či v Rakúsku už podávajú tretie dávky aj mladším ako 18 rokov, ministerstvo zdravotníctva doteraz oficiálne tvrdilo, že čaká, kým tretie dávky pre mladších odobrí Európska lieková agentúra.

"Rozumieme, že tisíce detí sa krátko pred vypuknutím omikronovej vlny pandémie ocitajú už vyše pol roka po podaní druhej dávky. Pripravujeme ich očkovanie. Je otázkou dní, kedy sme chceli o posilňujúcej dávke pre deti informovať,“ uviedla pre Sme Prokopová.

Ministerstvo zdravotníctva chce ešte niekoľko dní nechať očkovacie centrá vyťažené najmä pre doočkovanie dospelých a seniorov treťou dávkou. Ide totiž o koronavírusom viac ohrozenú skupinu. Prístup k očkovaniu treťou dávkou už teraz majú deti od 5 rokov a dospievajúci s rizikovými diagnózami. Takto individuálne po odobrení lekárom už tretiu dávku pichli 651 deťom, dodáva portál.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti