Oddnes platia nové opatrenia a zavádza sa najprísnejší režim OP+

Ilustračná snímka.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Pozrite si podrobný prehľad, čo sa zmenilo.

Od stredy (19.1.) platia v súvislosti s variantom omikron nové hygienické pravidlá. Po dlhej dobe budú môcť pre očkovaných a prekonavších otvoriť aj tie prevádzky, ktoré boli doteraz úplne zatvorené. Pre mnohých maloobchodníkov by ďalšie sprísňovanie bolo už likvidačné.

Pozrite si prehľadnú tabuľku s aktuálnymi opatreniami pre jednotlivé skupiny:

Zdroj: TV Markíza

Doteraz musela mať zatvorený svoj detský kútik aj Veronika. Od stredy bude môcť otvoriť v režime OP.

„Čakali sme dlho, dočkali sme sa. Pripravujeme sa vo veľkom na zajtrajší príchod detí, tak hádam na nás nezabudnú oni. Sme plní očakávaní,“ prezradila vedúca detského kútika v Poprade.

Reportáž bola nakrútená v utorok 18. januára 2022


Potešili sa aj maloobchodníci. Do obchodov s oblečením, obuvou či galantérií budú môcť pustiť už všetkých. Zoznam esenciálnych služieb sa zväčšil.

Medzi prevádzky, ktoré môžu byť otvorené pre všetkých, sa po novom zaraďujú aj knižnice. Múzeá a galérie budú fungovať v režime OP, no povolené budú už aj skupinové prehliadky.

Jazdy v autoškole budú môcť absolvovať už aj klienti s testom. Doteraz fungovali iba v režme OP.

Novinkou sú aj lyžiarske výcviky, ktoré sa budú môcť konať v režime OTP.

Ďalšie opatrenia

Od dnes platí najprísnejší režim OP+. Ten bude podmienkou pre vstup do fitness centier, wellnessu, akvaparkov, kúpeľov či do hotelov. Režim OP+ bude platiť aj pre rizikové podujatia – napríklad pre oslavy, svadby, kary či večierky.

Ako sme spomenuli v reportáži, otvárajú sa všetky prevádzky služieb, ktoré boli doteraz zatvorené, avšak len pre očkovaných a prekonavších. Rozširuje sa zoznam prevádzok, ktoré môžu byť otvorené pre všetkých.

Od stredy sa tiež rušia kapacitné obmedzenia pre prevádzky verejného stravovania a pre hotely. Prevádzky s obmedzením otváracích hodín budú môcť mať po novom otvorené do desiatej večer.

Zmeny sú aj pri nosení respirátorov – od zajtra sú povinné aj v exteriéri, ak ste od ľudí vzdialení menej ako dva metre.

Nezaočkovaní zamestnanci sa budú naďalej testovať minimálne do konca januára raz za týždeň. Skrátenie lehoty po prekonaní covidu zo 180 na 90 dní sa odkladá.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Režim

Dôležité udalosti