Ministerstvo zdravotníctva plánuje zriadiť poľné nemocnice. Chce byť pripravené na omikron

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Mali by byť k dispozícií už od prvého februára.

Poľné nemocnice by mali byť prioritne v krajských mestách. Niekde už robili aj obhliadku. Chcú sa tak pripraviť na prípadnú hrozbu zo strany omikronu.

V Trenčíne by takéto núdzové zdravotnícke zariadenie mohlo byť na výstavisku. Práve Bratislava, Nitra a Trenčín majú výstaviská, ktoré momentálne stagnujú. Čakajú na pokyny ministerstva.

„Túto zdravotnú starostlivosť budú môcť zabezpečovať napríklad čiastočne aj študenti medicíny, alebo pracovníci nižšieho zdravotníckeho personálu, " informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliašová.


TSK si na výstavisku zatiaľ dlhodobo prenajíma pavilón číslo jeden, kde každý víkend očkujú záujemcov. Výhodou výstaviska je dobrá prístupová cesta, veľké priestory, parkovanie, ale tiež priestory pre pristávanie vrtuľníka.

Do karantény pre pozitivitu omikronom museli ísť naposledy aj hokejisti Dukly Trenčín. Prípady sa začali množiť aj v školách.

Ministerstvo zdravotníctva nechce nič podceniť a na omikron sa pripravuje. Takzvané poľné nemocnice by mali byť k dispozícii už prvého februára.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti