Hudobné kluby žiadajú prehodnotenie protipandemických opatrení. Na nich sa akosi pozabudlo

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Hudobné kluby žiadajú zrovnoprávnenie s reštauráciami, kde sa môže bežne konzumovať.

Kultúra sa ďalej otvára, no problémy majú hudobné kluby. Aj keď môžu mať otvorené, konzumácia v nich je prakticky nemožná. Preto zástupcovia kultúrnej obce žiadajú konzílium odborníkov o prehodnotenie aktuálnych opatrení.

Ak napríklad idete do kina, je tam polovičná kapacita a môžete jesť pukance, no ak sa chcete na koncerte občerstviť, je to problém.

Hudobné kluby žiadajú zrovnoprávnenie s reštauráciami, ktoré môžu mať otvorené pre 50 % kapacity, no oni ak chcú podávať občerstvenie, je to iba pre 20 ľudí.

Pre väčšinu hudobných klubov je totiž konzumácia jednou so základných zložiek príjmu z kultúrnych akcií. Tieto straty nevedia vykryť napríklad z vyššieho vstupného. Preto ako jediné riešenie vidia možnosť pracovať a mať rovnaké kapacitné obmedzenia ako napríklad reštaurácie.

Aj minister zdravotníctva tento týždeň priznal, že opatrenia by sa mohli pomaly uvoľňovať po vlne omikronu. Kultúrna obec dúfa, že ich sektor nevynechajú.

Kedy sa dočkáme veľkých koncertov s 20-tisícovým publikom je však nateraz predčasná otázka. Virológ vysvetlil, že treba k tomu pristupovať zodpovedne.

Predstavitelia kultúry a umelci zhodne dúfajú, že po omikrone by do mesiaca mohli za predvídateľných pravidiel pomaly rozbehnúť podujatia a všetky nádeje vkladajú do letnej festivalovej sezóny.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.